info@atlaspico.com روبروی مارک آنتالیا ، خیابان 470 ، آپارتمان إرکال ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 15 90-2423249207+

خطوط تلفن ثابت خانه های ترکیه

خطوط تلفن ثابت منازل مسکونی کشور ترکیه
حسن شرفی چهارشنبه 15 بهمن 1399 0 نظر

زمانی که نام خرید ملک و اجاره منزل در ترکیه به میان می‌آید، خدمات جانبی را نیز نباید از خاطر برد. دریافت امتیاز خط تلفن برای ملک اجاره یا خریداری‌شده در ترکیه یکی از مسائلی است که مخصوصاً اگر بخواهید برای سکونت در ترکیه اقدام کنید، به کارتان خواهد آمد.

همه چیز درباره خط تلفن منازل مسکونی ترکیه

زمانی که نام خرید ملک و اجاره منزل در ترکیه به میان می‌آید، خدمات جانبی را نیز نباید از خاطر برد. دریافت امتیاز خط تلفن برای ملک اجاره یا خریداری‌شده در ترکیه یکی از مسائلی است که مخصوصاً اگر بخواهید برای سکونت در ترکیه اقدام کنید، به کارتان خواهد آمد. در زیر می‌توانید با روش دریافت امتیاز خط تلفن ثابت در ترکیه و چگونگی خدمات آن آشنا شوید.

چگونه برای منزل خود خط تلفن بگیریم؟

تنها ارائه‌دهنده خطوط تلفن برای منازل در ترکیه ترک تلکام Turk Telekom است و شما برای دریافت خط تلفن خود در این کشور باید به این شرکت مراجعه کنید.

 

برای دریافت امتیاز خط تلفن تنها باید به یکی از دفاتر این شرکت در منطقه خود مراجعه کنید و مدارک زیر را ارائه بدهید:

·         مجوز اقامت

·         گذرنامه یا پاسپورت

·         سند سکونت(اجاره‌نامه یا سند مالکیت ملک)

·         آخرین قبض صادرشده برای خط موجود(اگر به آن دسترسی دارید)

شما می‌توانید با مراجعه به این دفاتر برای خط خود اینترنت نیز بگیرید ولی باید مراحلی جداگانه را نیز طی کنید.

پس از ثبت درخواست شما دارای شماره تلفن خواهید بود و این شماره تلفن در فهرست سرا سری شماره‌ها ثبت خواهد شد. البته شما می‌توانید با پرداخت هزینه از ثبت‌نام و شماره تلفنتان در این فهرست خودداری کنید.

هزینه‌های تلفن ثابت در ترکیه به چه شکل است؟

توجه داشته باشید که انجام هیچ‌کدام از این مراحل ثبت تلفن و دریافت امتیاز نیازمند پرداخت هزینه نیست و هزینه آن بعداً روی نخستین قبض شما محاسبه خواهد شد.

پس‌ازاینکه خط تلفن شما وصل شد، شما هزینه خدمات ارائه‌شده، مالیات، تماس تلفنی بر اساس دقیقه و حتی زمان، مکان و ثابت یا همراه بودن شماره تلفن مقصد را در قبض پرداخت خواهید کرد. بد نیست بدانید که استفاده از تلفن ثابت در ترکیه برای شما به‌صرفه‌تر از تماس با تلفن همراه خواهد بود.

علاوه بر این شما می‌توانید از بسته‌های تماس استفاده کنید. به‌طورکلی تماس‌های شما با تلفن ثابت جزئی از یک بسته خواهد بود مگر اینکه بر اساس نیاز خود بسته دیگری انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال بسته‌های خاصی برای منازل تابستانی وجود دارد که به‌صرفه‌تر است از آن‌ها استفاده کنید.

قبض شما به‌صورت ماهیانه به منزلتان ارسال می‌شود و شما می‌توانید در اداره پست ترکیه یا PTT یا هر بانکی که خود قبض آن را مجاز دانسته قبض خود را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که برخی از بانک‌ها ساعت خاصی در روز را به پرداخت قبض اختصاص داده‌اند. علاوه بر این بانک‌ها دارای این قابلیت هستند که حسابی برای پرداخت قبض تعریف کرده، و قبوض شما به‌صورت خودکار از آن حساب پرداخت شوند و تنها محدودیت این مسئله، مبلغ موجود در حساب شما خواهد بود.

اگر از پرداخت قبض خود خودداری کردید یا آن را به تعویق انداختید خط تلفن شما قطع خواهد شد و شما باید با مراجعه به یکی از دفاتر ترک تلکام برای وصل مجدد آن اقدام کنید. وصل مجدد نیز دارای هزینه است پس نتیجتاً همیشه قبوض خود را به‌موقع پرداخت کنید زیرا وصل آن نه به هزینه و نه به دردسرش نمی‌ارزد.

 

برخی از خدمات ترک تلکام:

شما با فشار دادن یک سری از کدها می‌توانید دستوراتی را بر روی خط خود اعمال کنید. در زیر برخی از این کدها را به شما معرفی خواهیم کرد:

شماره‌گیری مستقیم: شما تنها ده ثانیه فرصت دارید تا ادامه یک شماره را وارد کنید. پس‌ازاین تلفن شما به‌صورت خودکار با توجه به شماره ناقصی که وارد کرده‌اید شماره‌گیری می‌کند.

تلفن کنفرانس و یا مکالمه سه نفره: شاید جالب باشد که بدانید ترک تلکام امکان برقراری تماس سه نفره را فراهم کرده است. برای این کار می‌توانید با شخص اول تماس گرفته و بعد دکمه Hang-Up را فشار داده و شماره نفر سوم را بگیرید. اگر هر دوی آن‌ها جواب دادند تماس سه نفره شما حاضر است!

کوک ساعت: کد *55* را وارد کنید و بعد زمان موردنظر خود را به‌صورت 24 ساعته وارد کنید. برای واردکردن این زمان کافی است آن را به‌صورت یک عدد 4 رقمی بنویسید. به‌عنوان‌مثال ساعت 8 و نیم را به شکل 0830 وارد کنید. از این به بعد تلفن شما در ساعت درخواست شده زنگ خواهد خورد و شما را بیدار خواهد کرد مگر اینکه کد #55# را وارد کنید.

انتقال تماس در صورت عدم پاسخگویی یا اشغال بودن: شما می‌توانید تماس‌های خود را به شماره دیگری انتقال بدهید و آن شماره جوابگوی خط تلفن شما باشد. برای استفاده از این سرویس کد *60* را وارد کرده و پس‌ازآن شماره موردنظر را وارد کنید و در انتها کلید # را فشار بدهید. لغو این دستور نیز با کد #60# انجام می‌گیرد.

انتقال تماس خودکار یا دایورت: شما با کد *21* و واردکردن شماره تلفن موردنظر و # می‌توانید کلیه تماس‌های خود را با خطی دیگر پاسخگو باشید. خنثی کردن این کد نیز با #21# انجام می‌گیرد و این خدمت رایگان است.

شماره‌گیری سریع: شما می‌توانید تنها با دو رقم شماره موردنظر خود را وارد کنید. *51* را وارد کرده و پس‌ازآن شماره موردنظر خود را وارد کنید و کلید * را فشار بدهید. پس‌ازآن شماره دورقمی موردعلاقه‌تان را وارد کرده و # را فشار بدهید.

ممانعت از تماس: دیگر لازم نیست اگر نمی‌خواهید تلفنی را جواب بدهید، تلفن را از برق بکشید. کد *26* این کار را برای شما انجام خواهد داد. دیگر تلفن شما زنگ نخواهد خورد. برای فعال کردن مجدد تلفن نیز می‌توانید کد #26# را فشار بدهید.

قفل تلفن: شما می‌توانید کاری کنید که فقط کسی بتواند از تلفن شما و خط آن استفاده کند که رمز داشته باشد. برای انجام این کار کد *33* را وارد کرده و رمز موردنظر خود را نیز وارد می‌کنید و مجدداً کلید ستاره را می‌زنید و سپس نوع قفل را با شماره تعیین می‌کنید. کد قفل‌ها به شرح زیر است:

·         کد یک: تنها مجوز تماس‌های اضطراری

·         کد دو: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای

·         کد سه: تنها مجوز تماس‌های درون کشوری

·         کد چهار: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای، درون کشوری و بین‌المللی

·         کد پنج: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای، درون کشوری و بین‌المللی و کد 009

·         کد شش: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای و تلفن همراه

حالت انتظار: برای این حالت شما باید کد *43# را وارد کنید. در این حالت اگر کسی هم‌زمان با دیگری با شما تماس گرفت شما می‌توانید با دکمه Hang-Up تلفن او را پاسخ بدهید و با همین دکمه به مکالمه قبل بازگردید. با کد #43# این حالت خنثی خواهد شد. این خدمت نیز رایگان است.

 

نظر بگذارید

0