info@atlaspico.com روبروی مارک آنتالیا ، خیابان 470 ، آپارتمان إرکال ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 15 90-2423249207+

کارشناسی املاک در ترکیه

کارشناسی املاک در ترکیه
ناصر میقان یکشنبه 17 اسفند 1399 0 نظر

اگر شخصی در کشور ترکیه معامله‌ای انجام دهد و زمان اخذ سند به مشکل برخورد کند ، حل آن مشکل بسیار پیچیده‌ خواهد بود. ما به تمام هم میهنان خود که قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارند ، توصیه می‌کنیم قبل از خرید از اصالت معامله مطمئن شوند

کارشناسی املاک درترکیه

البته لازمه این‌ کار آن است که در تمام مراحل انجام معامله یک کارشناس یا وکیل مسلّط به قوانین ترکیه و زبان ترکی کنارتان باشد. قوانین شهرداری ، ثبت، محضر و سایر سازمان‌های مرتبط را کامل بداند و کلیه مشخصات ملک مورد معامله را استعلام کند. در این حالت با تأیید وی ، شما می‌توانید با اطمینان خاطر پول بپردازید.

شرکت اطلس پیکو ، این آمادگی را دارد که ضمن بهره‌گیری از کارشناسان و تیم حقوقی بسیار قوی ، در کنار شما ، اصالت معامله‌تان را تضمین کند.

 

برخی از مشکلاتی که ممکن است در یک معامله برای شما رخ دهد را ما برای شما آورده ایم :

  •      شما آپارتمانی را از یک شرکت سازنده می‌خرید ولی از اینکه سازنده به شهرداری بدهکار است بی اطلاع هستید. در این حالت دولت یا شهرداری تا زمانی که طلبش را تسویه نکند به خریدار سند قطعی نمی‌دهد.

دقت کنید گاهی اوقات ممکن است سند به شما بدهند ولی سند مشاع نه قطعی. یعنی خیلی مهم است که خریدار صاحب عرصه و اعیان با هم باشد.

  •      شما آپارتمانی از یک شرکت سازنده می‌خرید ولی خبر ندارید که سازنده به هر دلیلی بابت حقوق و بیمه معوقه به کارگرانش بدهکار می‌باشد. طبق قانون دولت ترکیه، کارگرانی که طلب‌کار هستند تا ۳ ماه حق دارند با اعلام شکایت، حقوق‌ معوقه خود را از آپارتمان‌های ساخته شده بردارند هر چند سند به نام خریدار زده شده باشد، در واقع اولویت با آن‌هاست.

کاری که ما برای شما انجام می دهیم این است که قبل از پرداخت پول ، بدهی مورد نظر را از شهرداری و سایر سازمان‌های مربوطه استعلام و مشخص می‌کنیم.

شرکت اطلس پیکو ، با سازندگانی همکاری می‌کند که دولت پشتوانه آن‌هاست. یعنی قرارداد خریدار را در محضر ( نوتر ) انعقاد کرده و مهر دولت در زیر آن می‌خورد. به همین خاطر هیچ مشکلی متوجه خریدار نخواهد شد.

  •      شما ملکی را از یک شرکت سازنده می‌خرید اما اطلاع ندارید که زمین این پروژه ساختمانی در رهن بانک می باشد و از روی آن وام گرفته‌اند. چنان‌چه سازنده وامش را به‌موقع تسویه نکند طبق قانون دولت ترکیه، اولویت با تسویه بانک می‌باشد. یعنی حتی اگر سازنده سند به نامتان هم زده باشد ولی بدهی‌اش را ندهد آپارتمان را از شما گرفته و به بانک می‌دهند و این امر کاملاً قانونی بوده و حق اعتراض را از شما سلب می‌نماید.

کاری که ما برای شما انجام می‌دهیم این است که قبل از پرداخت پول ، بدهی و وام ملک مورد نظر را از اداره ثبت اسناد استعلام و مشخص می‌کنیم.

 

نظر بگذارید

0